Sinoči sta se v športni dvorani Marof pomerili domača Krka in Salonit Anhovo. Zmago so odnesli gostje z rezultatom 1:3 (-20, 23, 16, 15). Pri domačih sta se najbolje odrezala Martin Kosmina s 17 in Valentin Turk s 16 točkami, pri gostih pa je Darijo Savičić dosegel 19 točk.

Krka – Salonit Anhovo
1:3 (-20, 23, 16, 15)

Dvorana Marof, gledalcev 150, sodnika: Potočnik (Kočevje), Pevc (Škofja Loka).
Krka: Brulec 8, Ožbalt, Erpič 2, Vrhovšek 2, Kosmina 17, Zalar, Kastrevec, Rastoder, Smrke 1, Pucelj 3, Bregar 7, Turk 16.
Salonit Anhovo: Česnik 5, Šarič, Lazar, Marušič, Karnel, Kovačič, Dos Santos 11, Savičić 19, Čabarkapa 12, Okroglič 7, Krivec 5.

Odbojkarji Salonita so zabeležili še tretjo zmago. Na videz gladko, a še zdaleč ne doseženo na lahek način. Novomeščani so bili prva dva niza povsem enakovreden tekmec, toda po tesnem porazu v drugem so popustili, tako da so Kanalci brez posebnih pretresov prišli do zmage, ki jih je na prvenstveni lestvici dvignila tja, kamor najbrž spadajo, med najboljše ekipe v Sloveniji.

Začetek tekme ni bil po okusu aktualnih pokalnih zmagovalcev. Domači so po zaslugi odličnega bloka, v prvem nizu so dosegli kar šest blok točk, prišli do vodstva, ob prvem tehničnem odmoru je prednost znašala tri točke, ob drugem je že narasla za šest, pred končnico pa je bilo na semaforju že 20:14. Martin Kosmina in kolegi so delovali zanesljivo na sprejemu, z uspešnimi napadi pa so prednost zadržali.

A v drugem delu njihova igra ni bila več tako zanesljiva. Blok ni bil več tako učinkovit, začeli so tudi delati napake. A tudi Kanalci niso bili posebej prepričljivi, tako da je bil niz bolj ali manj izenačen. Po začetnem vodstvu Primorcev (6:9) so domači izenačili na 12:12 , nato pa se je bil boj za vsako točko. Rahlo pobudo so imeli gosti, ki so jo na koncu tudi kronali z izenačenjem.

Kot da bi to vzelo voljo domačim odbojkarjem, ki so v tretjem nizu povsem popustili. Dodatno jih je jezil blok tekmecev, ki je bil najzaslužnejši za začetno prednost, ki so jo do konca gosti le še povečali. Podobno je bilo tudi v četrtem nizu, v katerem so domači naredili vse preveč napak v napadu, na drugi strani pa sta to znala kaznovati Darjo Savičić in Dejan Čabarkapa.

vir: STA

Članek na voljo tudi na spletni strani Dolenjskega Lista.

TekmeSetiTočke v setih
poz.ekipatočkezm.izg.zm.izg.količnikzm.izg.količnik
1.ACH Volley124012112,0003202461,301
2.Calcit Volleyball12401226,0003402441,393
3.Salonit Anhovo9311052,0003613251,111
4.Astec Triglav7311081,2503993911,020
5.Panvita Pomgrad722871,1433253241,003
6.Fužinar Metal Ravne622881,0003413361,015
7.Krka3136110,5453203780,847
8.GO Volley2135110,4553123720,839
9.Šoštanj Topolšica1043120,2503023510,860
10.Lunos Maribor1043120,2503023550,851