Odbojkarji Krke so se v petem krogu 1. DOL odpravili na gostovanje v Šoštanj, kjer so bili domačini, Šoštanj Topolšica, boljši z rezultatom 3:1 (23, 15, -18, 17). S tem so osvojili prvo tekmo v letošnjem prvenstvu. Pri domačih so se najbolj izkazali Boženk, Rojnik in Vovk s po 14 točkami, za goste je največ točk dosegel kapetan Brulec in sicer 17, 15 jih je dodal Kosmina.

Šoštanj Topolšica – MOK Krka
3:1 (23, 15, -18, 17)

Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 40, sodnika: Valentar (Prevalje), Perčič (Kamnik).
Šoštanj Topolšica: Mulec, Žnider, Vrhunc 6, Port, Prikeržnik 7, Boženk 14, Rojnik 14, Pavič, Menih, Koželnik, Uršič 9, Vovk 14.
Krka: Brulec 17, Ožbalt, Erpič 6, Vrhovšek, Kosmina 15, Zalar, Kastrevec, Rastoder, Smrke 3, Pucelj, Bregar 4, Turk 13.

Več si lahko preberete v:

  • poročilu na spletnih straneh odbojkarske zveze
  • članku na spletni strani Dolenjskega Lista

Lestvica 1.DOL po petih krogih:

TekmeSetiTočke v setih
poz.ekipatočkezm.izg.zm.izg.količnikzm.izg.količnik
1.ACH Volley15501527,5004173331,252
2.Calcit Volleyball12411352,6004273411,252
3.Salonit Anhovo11411371,8574644171,113
4.Panvita Pomgrad10321181,3754214031,045
5.Fužinar Metal Ravne83211101,1004534331,046
6.Astec Triglav73211111,0004784870,982
7.Šoštanj Topolšica4146130,4623954310,916
8.Krka3147140,5004004710,849
9.GO Volley3147140,5004094840,845
10.Lunos Maribor2055150,3333944580,860