Sinoči sta se v zaostali tekmi 1. kroga modre skupine pomerila ACH Volley in Krka. Zmagali so domači z rezultatom 3:1 (21, 16, -20, 21). Pri Krki se je izkazal Vrhovšek z 18 točkami.

1. DOL, Modra skupina, 1. krog, zaostala tekma
ACH Volley – Krka
3:1 (21, 16, -20, 21)

Dvorana Tivoli, gledalcev 90, sodnika: Ortl (Polzela), Skudnik (Mežica).
ACH Volley: Flajs 1, Jereb, Plot, Kozamernik 5, Roberts 20, Pokeršnik, Klobučar 1, Pleško 4, Kozlowski 1, Mochalski 21, Dolegombai 2, Koncilja 9.
Krka: Brulec, Ožbalt, Erpič 3, Vrhovšek 18, Kosmina 8, Kastrevec 1, Rastoder, Pucelj, Bregar 11, Lindič, Klobčar 1, Turk 8, Vesel.

Na mestu podajalca se je tokrat izkazal mladi Gašper Klobčar.

Ekipi sta odigrali tekmo, ki je bila v začetku modre skupine prestavljena zaradi zdravstvenih težav Krke. Tokrat sta priložnost dobila mlada upa. Na igralnem položaju podajalca je Gašperja Puclja zamenjal Gašper Klobčar, na mestu korektorja pa je priložnost dobil Ivan Vrhovšek, ki je nadomestil kapetana Luko Brulca.

Dobro predstavo so Krkaši kronali z igro v končnici tretjega niza, ko so po vodstvu domačih z 20:18 presenetili z delnim rezultatom 0:7 in zasluženo osvojili niz. Uspešno so krenili tudi v četrti niz in držali korak s tekmecem do drugega tehničnega odmora, nato pa je vajeti prevzel Mochalski in ACHju zagotovil nove tri točke.

Svojo priložnost je odlično izkoristil Ivan Vrhovšek, ki je bil z 18 točkami najuspešnejši pri Krki.

Več lahko preberete v poročilu na spletni strani odbojkarske zveze.

Dobra borba v gosteh je lep obet za sobotno povratno tekmo. Tokrat prihaja ACH Volley v športno dvorano Marof, tekma se bo pričela ob 20. uri. Lepo vabljeni!