Sinoči sta se v prvem krogu nove sezone 1. DOL v Kanalu pomerila domači Salonit in Krka iz Novega mesta. Po petih nizih so slavili domači z rezultatom 3:2 (-20, 17, 25, -22, 7).

1. DOL, 1. krog
Salonit Anhovo – MOK Krka
3:2 (-20, 17, 25, -22, 7)

ŠD Kanal, gledalcev 150, sodnika: Jovanović (Komenda), Adrović (Kamnik).
Salonit Anhovo: Gadnik, Česnik 7, Šarič, Karnel 2, Kovačič, Dos Santos 4, Jerončič, Čabarkapa 17, Okroglič 11, Krivec, Tomić 16, Savičić.
Krka: Brulec 10, Ožbalt, Erpič 9, Vrhovšek, Kosmina 15, Kastrevec, Vesel, Drobnič 1, Pucelj, Bregar 16, Klobčar 2, Turk 16.

Na mestu podajalca se je tokrat izkazal mladi Gašper Klobčar.
Namesto poškodovanega Puclja je niti igre v svojih rokah uspešno držal 17 letni Gašper Klobčar.

Favoriziranim Kanalcem so Krkaši tokrat nudili zelo dober odpor. Začeli so odločno, z močnimi servisi je izstopal Valentin Turk, v bloku pa je poveljeval Miha Bregar, ki je tekmo sklenil s 6 bloki in skupno 16 točkami. V prvem nizu so gostje tako hitro nabrali prednost in jo uspešno držali do konca.

V drugem nizu so domačini popravili sprejem, menjava na položaju podajalca pa je obrodila sadove in stekel je njihov napad, nasprotnik pa ni našel pravega odgovora.

V tretjem nizu so se Krkaši znova bolje upirali. Pravzaprav so večji del niza vodili, v napeti končnici pa so na račun izkušenosti in nekaj napakah gostov prevladali domači in slavili z rezultatom 27:25.

Novomeščani se niso predali. Čeprav so bili skozi niz v podrejenem položaju pa so domače v končnici ujeli, povedli in na koncu slavili s 22:25.

Lovljenje nasprotnika v četrtem nizu je Dolenjcem pobralo kar nekaj moči. Peti niz so tako slabše odprli, domači so povedli s kar 5:1, prednost pa so do konca le še višali.

V vrstah Krke sta bila najbolj razpoložena Turk in Bregar s po 16 točkami, s 15 točkami je sledil Kosmina. V vrstah Salonita pa sta prednjačila Čabarkapa s 17 in Tomić s 16 točkami.

Več o tekmi si lahko preberete v prispevku na spletni strani odbojkarske zveze ter v prispevku na spletni strani Dolenjskega Lista.

Ostali rezultati 1. kroga:
Calcit Volleyball – SIP Šempeter 3:0 (11, 21, 12)
ACH Volley – Fužinar Metal 3:0 (15, 13, 19)
National Žirovnica – Maribor 0:3 (-18, -26, -17)
Triglav – Panvita Pomgrad 3:1 (23, 17, -15, 26)

Krkaši bodo v naslednjem krogu v domači dvorani Marof gostili novinca v prvi ligi, National Žirovnico. Tekma bo v soboto, 10. oktobra ob 20. uri.