Salonit Anhovo je v 18. krogu 1. DOL v Novem mestu z 0:3 odpravil domačo Krko in si prislužil nadaljevanje v modri skupini.

0:3 (19:25, 18:25, 22:25)

Športna dvorana Marof, sobota 11. februar, gledalcev 250, sodnika: Pevc, Markelj
Krka: Brulec 6, Ožbalt (L), Erpič G. 3, Vrhovšek, Kosmina 12, Erpič U., Stosić, Drobnič 8, Pucelj, Bregar 8, Renko, Turk 5.
Salonit Anhovo: Česnik 6, Jereb 3, Šarić (L), Mutapčija 12, Pirih, Mijatović 7, Čabarkapa 16, Kovačič, Gadnik 13, Tomić, Jerončič

Tekmo so ob bučni podpori peščice navijačev iz Kanala bolje odprli gostje. Mijatovič je Salonit popeljal v vodstvo s 5:9, do drugega tehničnega odmora pa je prednost gostov narasla že na 8 točk. Kanalcem je uspevalo prav vse, na drugi strani pa je pešal sprejem in realizacija v napadu domačih. Do konca niza so Krkaši sicer uspeli ublažiti poraz na končnih 19:25.

Podobna zgodba se je odvila tudi v drugem nizu. Po asu Čabarkape za 6:10 je bil trener domačih že primoran poseči po polminutnem odmoru. Ko je že kazalo, da so domači ujeli moment, približali so se na znosnih 16:18, pa so gostje ustrezno reagirali. Najprej so dosegli novo točko s servisom, sledila pa sta še dva uspešna bloka za varnih 5 točk prednosti. Trener Krke je poskušal z menjavami, toda želenega učinka ni bilo in drugi niz se je končal 25:18 v korist gostov, ki so bili tako le še niz stran od modre skupine.

Prispevek o tekmi in nekaj fotografij najdete tudi na spletni strani Dolenjskega Lista.

V tretjem nizu je trener Krke nekoliko premešal postavo. Namesto Turka in Stosića sta začela Brulec in Pucelj. Menjava je vnesla nekaj svežine in na prvi tehnični odmor so z minimalno prednostjo prvič na tekmi odšli domači. V zaključek niza so s tremi točkami prednosti vstopili gostje, a Krkaši se niso predali in zaostanek so znižali na točko (21:22). Sledili so uspešni napadi na obeh stranih. Najprej Mutapčija za goste, nato Kosmina za domače. Z uspešnim napadom je prvo zaključno žogo za goste priigral Gadnik, ki je nato še z blokom zaustavil Brulca in Salonit popeljal v modro skupino (22:25).