Ruski odbojkarji so v razburljivem finalu le uspeli premagati trdožive Nemce, ki so se kljub temu veselili zgodovinske srebrne medalje.

Kljub temu, da so bila pričakovanja po preteklem delu prvenstva povsem nasprotna, so se morali Rusi za zlato medaljo še kako potruditi. Nemški odbojkarji, izbranci nekdanjega slovenskega selektorja Andree Gianija, niso popuščali. Na čelu z odličnim korektorjem Györgyem Grozerjem, ki je dosegel kar 27 točk, so Rusom pretili vse do konca. Toda odlični Rusi so v končnici le pokazali nekaj več zbranosti in potrdili kvaliteto ter se zasluženo veselili 14. zlatega odličja.

Prav tako razburljiva je bila tudi tekma za tretje mesto, ki jo je Srbija nad Belgijo dobila s 3:2, za zmago pa je bil najbolj zaslužen Luburić s 26. točkami. Slovenija je osvojila končno 8. mesto.