Krkaši so na prvi tekmi nove sezone v Kamniku zabeležili poraz. S 3:0 je zmaga pripadla Calcitu.

1. DOL za moške, 1. krog
Calcit Volley – Krka
3:0 (14, 12, 22)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, 7. oktober 2017, gledalcev 200
Sodnika: Skudnik (Mežica), Klinar (Žirovnica)
Calcit: Pereira 15, Hribar – libero, Golob – libero, Novljan 4, Ratek, Gil 7, Vidmar 10, Okroglič 7, Štalekar 7, Kvas, Kotnik, Štembergar Zupan. Trener: Gašper Ribič.
Krka: Borin – libero, Bregar 11, Dimič, G. Erpič 1, U. Erpič 1, Kafol, Klobčar 1, Kosmina 7, Lindič 1, Ožbalt – libero, Pucelj, Renko, Turk 5, Vrhovšek. Trener: Jože Časar.

Kamničani so že pred tekmo s Krko veljali za favorita, svojo premoč pa so nato pokazali tudi na igrišču. Najnovejša okrepitev pri Kamničanih, podajalec Radoslaw Gil, je svoje soigralce nadvse uspešno razigraval, podaje pa sta zaključevala predvsem Pereira (15 točk) in Vidmar (10 točk). Pri Krki je bil točkovno najuspešnejši Bregar, ki je dosegel 11 točk, s 7 pa mu je sledil Kosmina.

Svoje je v prvih dveh nizih pri Krki naredila nervoza, ki je botrovala visokemu številu lastnih napak, Kamničani pa so Krko nadigrali tudi v ostalih prvinah. V tretjem nizu so se Krkaši le prebudili in zaigrali, kot znajo ter gostiteljem pretili do samega zaključka niza. Izzid je bil še poravnan na 20. točki, nato pa sta Pereira in Vidmar Krko oddaljila na 3 točke zaostanka, kar je zadostovalo za njihovo prvo zmago v tej sezoni.

Jože Časar, trener Krke: “Prva dva niza zagotovo nista realni odraz stanja v naši ekipi. Na treningih igramo veliko bolje, vendar je svoje naredila nervoza, saj je bilo v ekipi kar nekaj igralcev, ki so prvič začeli tekmo v prvi ligi. Tretji niz je bil pokazatelj, da lahko igramo odbojko na višji ravni. Moramo le bolj sproščeno servirati, si več upati, narediti manj lastnih napak in verjamem, da bomo v prihodnjih tekmah prikazali boljšo igro.