V novomeški športni dvorani Marof sta se pomerila domača Krka in gostje iz Hoč. Treh točk so razveselili Štajerci. Prvi igralec tekme je bil Mantha z 21. točkami.

1. DOL za moške, 13. krog
Krka – Hoče
0:3 (23:25, 19:25, 20:25)

Novo mesto, športna dvorana Marof, gledalcev: 100. Sodnika: Milojevič, Melavc
Krka: Ožbalt (L), Vrhovšek 9, Kosmina 9, Borin (L), Erpič U., Erpič G. 4, Kafol, Pucelj, Bregar 7, Lindič, Klobčar, Renko 12, Turk, Dimič. Trener: Jože Časar
Hoče: Radović 8, Drvarič 1, Cafuta 5, Šijanec 6, Planinšič, Ledinek (L) Špindler, Lobnik, Franc 5, Repa (L), Mantha 21, Berglez, Šikanič, Kšela; trener: Iztok Kšela

Novopečeni trener gostov, pred kratkim so Hočani sodelovanje sklenili z Iztokom Kšelo, je v kratkem času odlično motiviral svoje varovance, ki so tako odlično pričeli obračun v novomeški dvorani Marof. Gostje so hitro povedli s 4:0 in trener domačih je bil hitro primoran poseči po polminutnem odmoru. Domači so nato zaigrali nekoliko bolje, predvsem na sprejemu pa se je poznala odsotnost domačega sprejemalca Turka. V končnici niza so domači z nekaj uspešnimi akcijami uspeli zmanjšati razliko na vsega eno točko, toda pri gostih so bili prav tako zanesljivi predvsem Radović in Mantha, domače upanje o preobratu pa je z uspešnim napadom zatrl Šijanec.

Foto galerija je na voljo na naši Facebook strani!

Tudi večji del drugega niza so pobudo držali gosti. Opazna je bila predvsem razlika na začetnem udarcu. Gostje so servirali natančno in zanesljivo, poskusi novomeških odbojkarjev pa so bili jalovi, kar nekaj pa jih je končalo zunaj igralne površine. Trener domačih je poskušal z odmori in menjavami, toda pravega učinka ni bilo. Hočani še naprej držali visok nivo igre in zasluženo slavili v drugem nizu.

V tretjem nizu se je ponovila zgodba iz drugega. Krkaši niso našli recepta za igro razpoloženih gostov. Svoj šov je nadaljeval Mantha, na koncu se je ustavil pri 21 točkah. Po asu Cafute za 22:17 bilo že jasno, da bodo tri točke odšle na Štajersko. Končni rezultat je z blokom postavil Šijanec.

David Renko, sprejemalec Krke: »V vseh nizih smo hitro prejeli niz točk. Nato smo preveč energije porabili za lovljenje nasprotnika. Manjkalo nam je borbenosti v polju ter preveč je bilo nihanj v igri. Sezone še ni konec in temu primerno se ne predajamo.«