Odbojkarji Krke so v tretjem krogu Sportklub prve odbojkarske lige gostovali v Murski Soboti, kjer so se pomerili s Panvito Pomgrad. Zmaga z rezultatom 3:0 je pripadla gostiteljem, Krkaši pa tako še naprej ostajajo brez osvojenega niza. Za Panvito sta Ražnatović in Rojnik dosegla po 14 točk, 15 jih je na drugi strani zbral Pulko. Dolenjci so nastopili brez Vrhovška.

Sportklub prva odbojkarska liga, 3. krog
Panvita Pomgrad – Krka
3:0 (30:28, 25:14, 25:23)

Panvita Pomgrad: Ražnatović 14, Vori (L), Vinkovič 1, Drvarič 3, Vrabl (L), Radović 12, Rojnik 14, Flisar, Lakner 8, Novak, Bedrač 5, Grabar. Trener: Hrbar Aleš
Krka: Hafner 2, Štefanič U., Erpič 6, Borin (L), Štefanič M., Travnik 10, Kožar, Pulko 15, Lindič 2, Jaklič (L), Renko 5, Koncilja 2. Trener: Mišin Tomislav

Sobočani so odločno začeli drugi domači obračun pred domačim občinstvom in prvič občutneje povedli pri izidu 12:9, a so Krkaši na krilih bivšega Panvitinega korektorja, Zlatka Pulka, hitro ujeli priključek ter izid najprej izenačili na 13. točki ter zatem vztrajali vse do 20:20, ko je bilo zadnjič izenačeno. In prav Pulko je bil najbolj zaslužen za vodstvo Krke s 23:20. Po zapravljenem servisu novomeškega korektorja pa so se prebudili tudi domačini. V nervozni končnici so imeli Krkaši pri 24:22 na voljo dve zaključni žogi, ki pa ju niso znali izkoristiti in dva bloka Jureta Laknerja ravno Pulku sta prinesla preobrat za domače vodstvo s 25:24. Borbeni Sobočani pa so nato izkoristili šele peto zaključno zmago za uvodni niz, kjer je Žan Bedrač z blokom na mreži ujel ravno Pulka v dramatični in razburljivi končnici za domače vodstvo v nizih z 1:0.

V drugem nizu pa je nato igrala samo ena ekipa. Panvita Pomgrad je gostom ušla takoj na začetku za tri točke že pri izidu 6:3 in nato po raznovrstnejši ter učinkovitejši igri prednost do konca samo še stopnjevala. In čeprav je gostujoči trener, Tomislav Mišin, tudi z menjavami skušal prekiniti nalet domačinov, mu to ni uspelo. V drugem nizu je bil namreč praktično nezaustavljiv kot nerešljiva uganka za Novomeščane domači sprejemalec, Nikola Ražnatović, ki je tudi zaključil drugi niz.

V zadnjem, tretjem nizu pa je nato pri Krki na mestu blokerja na parketu namesto Luke Lindiča ostal Mario Koncilja in Krka je znova pokazala zobe. Sobočani so sicer vseskozi vodili za dve oz. tri točke ter si pri izidu 24:21 po uspešnem napadu korektorja Branislava Radoviča priigrali prvo zaključno žogo, ki pa je ostala neizkoriščena. V še eni napeti končnici so se po zapravljenih napadih Jakoba Rojnika in Jureta Laknerja Krkaši nato uspeli približati Sobočanom na vsega točko razlike pri 24:23. A je takrat reagiral domači trener, Aleš Hribar, s premorom, kar je bilo očitno dovolj, da je po vrnitvi na parket Toni Travnik začetni udarec poslal v mrežo za murskosoboška zmago z maksimalnih 3:0 za drugo zaporedno zmago v sezoni.

Izjavi po tekmi v Murski Soboti:

Tomislav MIŠIN, trener Krke:
»Čestitke Sobočanom za zasluženo zmago. Mi imamo problem z našo glavo, naredimo preveč napak, posebej na servisu in dokler tega ne spremenimo, ne bo dobro. Imamo štiri nove igralce od prejšnje sezone ter dva mlada odbojkarja tako, da nam ne preostane nič drugega kot delati naprej za naš končni cilj, kar je biti med šest najboljših ekip v državi. A nas do tja čaka očitno še ogromno dela …«

Aleš HRIBAR, trener Panvite Pomgrada:
»Prva domača zmaga v sezoni proti Krki, čeprav smo tudi proti Salonitu na trenutke že igrali zadovoljivo. Proti Krki smo bili v prvem in tretjem nizu bolj zbrani ter konkretnejši in zato smo ta obračun dobili, čeprav tekma niti približno ni bila lahka. In to ne glede na končni izid z maksimalno zmago. V nedeljo pa nam je razpored že določil favorizirani ACH Volley, a mi gremo tekmo po tekmo in se bomo tudi proti državnemu prvaku borili tako kot proti vsaki drugi ekipi v prvenstvu. Gremo namreč korak po korak in v nedeljo popoldne nas v Murski Soboti zagotovo čaka ena lepa tekma.«

(vir: poročilo gostitelja tekme)

Povezave
Statistični podatki tekme
Lestvica
Spored tekem

Četrti krog bo na sporedu že ta vikend. Krka bo v nedeljo, 4. oktobra ob 18. uri v športni dvorani Marof gostila Merkur Maribor. Vabljeni!