Novomeščani so sinoči gostovali v Mariboru, kjer so odigrali zaostalo tekmo 11. prvenstvenega kroga. Mariborčani so z dominantno predstavo po dobri uri igre s 3:0 (10, 15, 18) premagali novomeško Krko. Pri gostiteljih je bil najbolj razpoložen Alen Šket (17 točk), pri gostih pa Sergej Drobnič (12). Krkaši se bodo v soboto doma pomerili s Calcitom.

Sportklub prva odbojkarska liga, 11. krog
Merkur Maribor – Krka
3:0 (10, 15, 18)

ŠD Tabor, Maribor, 8. 12. 2020. Sodnika: Ortl, Melavc. Gledalci: Brez.
Merkur Maribor: Cafuta 6, Adžović S., Detela, Šket 17, Možič 10, Donik, Uremovič 8, Adžović A. , Planinšič 1, Kisiliuk, Ikhbayri 10, Kovačič, Košenina (L), Herman (L). Trener: Sebastijan Škorc
Krka: Hafner, Štefanič U., Erpič 2, Štefanič M. 1, Travnik 5, Kožar, Pulko 1, Lindič 2, Renko 2, Koncilja, Drobnič 12, Borin (L), Jaklič (L). Trener: Jernej Rojc

Igralci Merkur Maribora so udarno začeli prvi niz, kjer so povedli s 5:1 kar je bil razlog za prvi gostujoči odmor. Mariborčani so držali visok tempo igre, bili zanesljivi na sprejemu in v napadu ter ob drugem odmoru Krke vodili s 14:5. Izvrstna igra domačih se je nadaljevala, gostom so do konca niza prepustili samo še pet točk ter niz po le sedemnajstih minutah dobili s 25:10.

Po klavrnem prvem nizu so se v drugem nekoliko prebudili tudi gostje. V začetku niza so tako držali stik z domačimi, ki si niso nabrali večje prednosti. Nato so igralci Merkur Maribora dali prestavo višje ter vodili ob odmoru gostov že s 14:9.  Nadaljevanje niza smo spremljali enostranski promet, kjer so domači prednost le še višali ter niz prepričljivo dobili s 25:15.

Začetek tretjega niza je prinesel nekaj raztrgane igre, obe ekipi sta napravili kar nekaj napak a domači so si vseeno priigrali lepo prednost s 8:3. Tudi v tem nizu Mariborčani niso ničesar prepustili naključju. Prikazali so raznovrstno igro, kjer je Sebastijan Škorc ponudil priložnost rezervistom ter zanesljivo dobili tudi tretji niz s 25:18 in po uri in petih minutah tekmo s 3.0.

Alen Šket, igralec Merkur  Maribora:  »Po tolikih letih je lepo spet zaigrati za domač klub, občutki so bili zelo dobri. Vedeli smo, da tekma ne bo lahka saj nasprotnik nima kaj za zgubiti. Mi smo šli v tekmo zelo agresivni, vedeli smo da le bomo pritisnili s servisom nimajo pravih možnosti in tako je tudi bilo. Že v sredo nas čaka tekma v MEVZI ter poizkušati podaljšati niz zmag.«

Jernej Rojc, trener Krke: »To je bilo srečanje dveh ekip v popolnoma drugačnem ritmu, mi smo v seriji porazov in se tudi vračamo po bolezni z Covid-19, Maribor pa v naletu. Lahko jim samo čestitam, zaželim srečno v prvenstvu ter da bi uspeli tradicijo v slovenski odbojki nekoliko premešati. Kar pa se nas tiče pa bomo poizkušali vzpostaviti red in svojo igro in da bomo proti konkurentom za obstanek v ligi konkurenčni in bomo lahko nabirali točke.«