Danes sta se v športni dvorani v Taboru na drugi četrtfinalni tekmi pomerila Merkur Maribor in novomeška Krka. Gostitelji so slavili gladko zmago s 3:0 (14, 13, 10), zasluženo napredovali v polfinali in s prikazano igro še enkrat več potrdili, da letos ciljajo visoko. Pri gostiteljih sta bila najbolj razpoložena Donik (15) in Možič (14), pri Novomeščanih pa je 8 točk dosegel Koncilja.

Sportklub prva odbojkarska liga, četrtfinale, 2. tekma
Merkur Maribor – Krka
3:0 (14, 13, 10)

ŠD Tabor, Maribor. 13. marec 2021. Sodnika: Rožej Marko, Valentar Bernard. Gledalci: Brez.
Merkur Maribor: Cafuta 11, Herman (L), Adžović A., Šket, Mulec, Detela, Možič 14, Donik 15, Uremovič 6, Planinšič, Kisiliuk, Ikhbayri 9, Kovačič 1, Košenina (L). Trener: Sebastijan Škorc
Krka: Hafner, Erpič 2, Travnik 3, Kožar, Pulko 5, Renko 4, Koncilja 3, Hodžič Šlejkovec 1, Borin (L), Jaklič (L). Trener: Tomislav Mišin

V tekmo so bolje vstopili gostje iz Novega mesta, ki so povedli s 3:1. Domači so se nato prebudili ter z delnim izidom 9:2 in vodstvu s 10:5 trenerja gostov prisilili k zahtevi prvega odmora.  Tomislav Mišin je pri zaostanku svoje ekipe s 18:7 zahteval še drugi odmor in skušal prebuditi svoje varovance. Prevlada domačih se je nadaljevala ter po dveh zaporednih as servisih Roka Možiča so domači niz zanesljivo dobili s 25:14.

Drugi niz so bolje začeli domači odbojkarji, ki so povedli s 7:2 kar je tudi bila posledica za prvi odmor na zahtevo gostov. Igralci Merkur Maribora so vztrajali v visokem ritmu ter na drugi odmor gostov odšli s prednostjo 15:5. Mariborčani odprtih vprašanj niso puščali, prevladovali so v vseh elementih igre ter prepričljivo osvojili tudi drugi niz s 25:13.

Merkurjevci so silovito začeli tudi tretji niz, kjer so hitro povedli s 6:2 nakar je sledil prvi odmor Tomislava Mišina. Tudi v tretjem nizu smo spremljali eno smeri promet, saj je domači Merkur Maribor imel zanesljiv sprejem ter odličen napad in blok z malo lastnimi napakami. To se je odrazilo tudi na rezultatu, saj so zanesljivo osvojili tudi tretji niz s 25:10 ter dvignili vstopnico za polfinale.

Žiga Donik, igralec Merkur  Maribora:  »Odigrali smo zbrano, videla se je očitna razlika v kvaliteti ekip. V igri nismo imeli prevelikih nihanj, odigrali smo po dogovoru. Zdaj čakamo na nasprotnika v polfinalu, kjer moremo prikazati najboljšo igro, ki smo je sposobni in dati vse od sebe za uvrstitev v finale.«

Svit Hafner, igralec Krke: »Kar se tiče današnje tekme moramo čestitati Merkur Mariboru, ki so prikazali odlično predstavo ter so po videnem resni kandidati za naslov. Za sezono pa lahko rečem, da je bila težka in kaotična predvsem zaradi pandemije tako kot za druge klube. Mi smo imeli mogoče še nekaj več težav, saj je bilo veliko igralcev odsotnih zaradi bolezni in poškodb. Nikakor nismo našli prave igre, predvsem ne na koncu rednega dela ter hvala bogu smo sezono rešili z obstankom v 1.A ligi.«

(vir poročila: Merkur Maribor/OZS)

Odbojkarji Krke so s tem porazom sklenili nastope v letošnjem državnem prvenstvu. Pred njimi tako ostaja le še nastop v pokalnem tekmovanju.