Včeraj sta se v 11. krogu 1. DOL pomerili ekipi Calcit Volleyball in Krka iz Novega mesta. Kamničani so slavili z rezultatom 3:0 (22, 14, 23). Pri domačih je bil s 15 točkami najbolj razpoložen Štemberger Zupan, za Krko je 13 točk dosegel Brulec.

Calcit Volleyball – Krka
3:0 (25:22, 25:14, 25:23)

Športna dvorana Kamnik, gledalcev 70, sodnika: Atanasov (Kranj) in Sever (Brezovica).
Calcit Volleyball: Hribar, Novljan 1, T. Štern 13, Drobnič 1, Vidmar 1, Štembergar Zupan 15, Brus 4, Kvas, Stavbar 2, Ž. Štern, Brulec 2.
Krka: L. Brulec 13, Ožbalt, Erpič 4, Vrhovšek 1, Kosmina 10, Kastrevec 2, Pucelj, Bregar 5, Lindič, Klobčar, Turk 11.

Kamničani nadaljujejo z dobrimi predstavami, tokrat so bili zasluženo boljši od Krke. Krkaši so se sicer z izjemo drugega niza dobro upirali, toda zaključki nizov so pripadli Calcitu. Še najbolje je kazalo v tretjem nizu, ko so Krkaši vodili z rezultatom 16:19, toda tega vodstva niso uspeli zadržati do konca. Domači so se z nekaj uspešnimi bloki vrnili v igro in tudi povedli. Turk je sicer obranil prvo zaključno žogo Kamničanov, toda z naslednjo točko je Štemberger Zupan zmago zagotovil domačim.

Več lahko preberete v:

Razplet ostalih tekem in lestvica 1. DOL pa še en dokaz več, da bo letos boj za modro skupino neusmiljen. Peto mesto na lestvici si tako Krka z 12 točkami deli z Astec Triglavom in Fužinar Metalom, za petami pa sledi Šoštanj, ki je na osmem mestu z 11 točkami. Nova pomembna tekma za Krkaše bo v soboto, 15. 11. 2014, ko se bodo pomerili z neposrednim tekmecem za uvrstitev v modro skupino. V športno dvorano Marof prihaja koroška ekipa Fužinar Metal. Tekma bo ob 20. uri. Vabljeni!