V soboto, 9. aprila je v Prvačini pri Novi Gorici potekal 3. turnir za mesta v kategoriji mlajših dečkov. Na turnirju, kjer so poleg Krke nastopili še vrstniki iz Brezovice, Prvačine in Ljubljane, so bili najboljši prav mladi upi z Dolenjske prestolnice.
Kapetan Jaka Pavlin, David Cimermančič, Matevž Hvala, Jure Vidmar, Luka Pušavec, Jan Udovič, Anej Slana, Erazem Jakše, Timotej Pavlič, Črt Ban Jovanovič in Aljaž Vidic so z dvema zaporednima zmagama nad vrstniki iz Brezovice in Prvačine (GO Volley) v soboto, 9. 4. 2016, zmagali na turnirju v Prvačini pri Novi Gorici ter si tako zagotovili pravico udeležbe na zadnjem turnirju sezone za 9. do 12. mesto.
V prvem krogu turnirja sta se pomerili ekipi Go Volley in Ljubljana Volley ter ekipi Krke in Brezovice.
Domači igralci iz Prvačine so odpor Ljubljane Volley strli šele v tretjem nizu potem, ko so na začetku niza z odlično kombinatorno igro ob mreži ter spodbujanjem celotne ekipe ušli za 6 točk. Vztrajni Ljubljančani so se jim v drugem delu niza približali na vsega točko zaostanka, vendar pa je prva četvorka domačih uspela z natančnejšimi napadi priigrati novo prednost štirih točk ter varno pripeljati niz do zmage GO Volleya.
Tako kot v Kranju dva tedna nazaj, ko je Krka v dveh nizih strla sorazmerno šibek odpor Brezovice v Kranju v drugem delu prvega niza na 2. turnirju za mesta, je trener Prah za prvi in drugi niz določil povsem enaki postavi. Pavlin, Slana, Pušavec in Hvala so v prvem nizu naleteli na močnejši odpor prve četvorke Brezovice, ki je v prvi polovici seta bolje in učinkoviteje izvajala napadalne akcije. Ko je že kazalo, da bodo odbojkarji iz Brezovice s takšno igro zdržali do konca, je pri zaostanku Krke z 9 : 13 Luka Pušavec z atraktivnim blokom zaustavil najvišjega igralca na turnirju iz Brezovice. Uspešna akcija Luke je dobesedno privzdignila celotno ekipo Krke in njene zveste navijače, ki so tokrat poskrbeli za prevoz igralcev v daljnjo Prvačino (g. Vidic, g. Slana, g. Hvala, g. Udovič). Obramba Krke je tako delovala bolj čvrsto, servisi so zadevali dogovorjene cone nasprotnika, v napadu pa so prav vsi igralci četvorke Krke pokazali več poguma in bili pri tem uspešnejši. Brezovčani se zaradi večje vneme Krke niso predali ter s svojimi odličnimi obrambnimi potezami držali neodločen izid do 20. točke. Nato pa je Aneju Slani uspel prvi direktni blok v karieri ter z uspešno akcijo pripeljal Krko v prvo vodstvo – 21 : 20! Nato nobena ekipa ni popustila z igro tako, da je prednost ene točke za Krko ves čas bila ohranjena (22:21, 23:22, 24:23 in 25:24). Zmago v prvem nizu je Krka zaključila po neugodnem napadu, po katerem so borbeni igralci Brezovice v veliki vnemi napravili napako.
Jakše, Udovič, Cimermančič in Vidmar so drugi niz, tako kot v Kranju, uspešno pripeljali do konca. V napadu je kraljeval David z močnim napadi, Jure Vidmar pa je prav tako večkrat uspešno zaključil napadalne akcije Krke. V obrambnih nalogah se je odlično izkazal Erazem Jakše, Jan Udovič pa ponovno s svojimi servisi omogočil, da Brezovčani niso mogli organizirati učinkovitejših napadov.
V drugem krogu turnirja sta se pomerili obe poraženi ekipi in obe zmagovalni ekipi. Krkino posadko je v resnosti ohranjala odlična igre GO Volleya v prvem delu tretjega niza proti Ljubljančanom in pa poraz Krke proti GO Volleyu v drugem krogu repesaža v Kočevju 6. februarja letos potem, ko je prva četvorke iz Prvačine demonstrirala odlično organizacijo napadov in v tretjem nizu Krko zajezila na 16. točki.
Tokrat so prvi niz pred kakimi tridesetimi gledalci Prvačine in štirimi navijači Krke odprli trije, doslej najuspešnejši napadalci Krke (Jaka Pavlin, David Cimermančič, Jure Vidmar), ter najuspešnejši prosti igralec Krke Matevž Hvala. Niz so nekateri igralci Krke pričeli manj zbrano in tudi na trenutke nervozno. Posledica tega je bilo vodstvo domačinov s 3 : 0 in 5 : 2. Po vodstvu GO Volleya s 6 : 4 pa je igra stekla tudi pri Krki. Obe ekipi sta igrali enakovredno do 13. točke, nato pa so Krkini igralci pokazali večjo mero koncentracije in natančnosti ter preko Pavlina in Cimerančiča pričeli z nezaustavljivim zmagovitim nizom uspešno izvedenih akcij, ki se je končal pri 25 : 16 za Krko.
V drugem nizu je prvi odmor vzel trener Prah pri neobičajnem rezultatu – 6 : 6. Razlog je bil v anemični in boječi igri druge četvorke (Udovič, Slana, Jakše, Pušavec). Omenjeni mušketirji so zelo glasna in jasna navodila razburjenega trenerja zaradi zelo predvidljive in večinoma preveč statične igre upoštevali in povedli z 11 : 7. Vztrajnost druge četvorke iz Prvačine, ki je v dveh mesecih z elementarno tehniko zelo napredovala, je prinesla znižanje na 9 : 11 in 15 : 16. Po vzpodbujanju prav vseh preostalih igralcev Krke in navijačev s tribun pa so Jan, Erazem, Luka in Anej z nekoliko pogumnejšo igro ter bolje merjenimi servisi uspeli izsiliti več napak domačih ter povedli s 24 : 18. Nato je Krka poizkusila z dvema tveganima napadoma, vendar pa sta se oba končala z napako. Tretji napad Krke pa je bil toliko neugoden, da so domači igralci storili napako in niz ter zmaga je pripadla Krki.
Kljub temu, da Timotej Pavlič, Aljaž Vidic in Črt Ban Jovanovič niso dobili priložnosti za igro, so se izkazali s svojim obnašanjem, zavzetim delom, odnosom do soigralcev in pripadnostjo do ekipe na treningih ter še posebej na turnirju ob spodbujanju igralcev, ki so igrali. Brez njih bi osmerici, ki je nastopila na parketu, zagotovo bilo veliko naporneje.
S svojo četrto turnirsko zmago v tem letu so mlajši dečki Krke napredovali še na zadnji turnir, kjer se bodo pomerili v bojih za 9. do 12. mesto z ekipami iz Šempetra, Slovenske Bistrice in Brezovice.
MOK / foto: Tomaž Slana






