V tekmi predzadnjega kroga državnega prvenstva za moške sta se srečali ekipi Salonit Anhovo in Krka. Z rezultatom 3:2 (36, 16, -20, -24, 16) so bili boljši odbojkarji iz Kanala, ki so si tako tudi matematično zagotovili četrto mesto po rednem delu državnega prvenstva. Pri Salonitu je bil neustavljiv Vrtovec, zbral je kar 36 točk, pri Krki pa sta bila najbolj razpoložena Pulko (25) in Čopi (21). Krka bo v nedeljo gostila Calcit Volley.

Sportklub prva odbojkarska liga, 20. krog
Salonit Anhovo – Krka
3:2 (36, 16, -20, -24, 16)

ŠD Kanal, gledalcev 80, sodnika Markelj (Bled), Hodžič (Koper)
Salonit Anhovo: Boharev 11, Jereb, Filiputti, Karnel 1, Lazar, Jeklin 1, Kavčič 2, Radosavljević 23, Kovačič, Stojanović, Vrtovec 36, Ristić 17, Šarić (L), Okroglič (L). Trener: Rade Dačović.
Krka: Hafner 7, Erpič, Čopi 21, Travnik, Kožar, Pulko 25, Lavrič 11, Peterlin 17, Hvala, Lindič, Renko, Koncilja 7, Borin (L), Jaklič (L). Trener: Tomislav Mišin.

Domači odbojkarji so na tekmi 20. kroga nastopili brez poškodovanega mladega sprejemalca Maretiča. Kanalci so po zaslugi dobrega bloka in uspešnih protinapadov na začetku prvega niza povedli 5:0. V nadaljevanju so se gostje prebudili in znižali zaostanek prvo na 6:3 in kasneje na 8:6. Domači odbojkarji so blesteli v obrambnih akcijah. S serijo uspešnih začetnih udarcev gostujočega podajalca Hafnerja so gostje rezultat izenačili na 11:11. Po dveh uspešnih zvitih napadalnih udarcih Čopija in vodstvu gostov 12:13 je prvič na tekmi odreagiral domači trener Dačović. Dvojica Čopi in Peterlin sta bila v napadu za Kanalce nerešljiva uganka. Z asom Čopija so gostje pobegnili na 15:18. Vrtovec je z uspešnim začetim udarcem znižal zaostanek Kanalcev na 20:21. V končnici niza sta bili ekipi pri rezultatu 23:23 povsem izenačeni. Sledila je serija zaključnih žog na obeh straneh mreže. Maratonski prvi niz se je po uspešnem napadu domačega korektorja Vrtovca končal z rezultatom 38:36.

V začetku drugega niza so Kanalci po zaslugi sprejemalca Ristića povedli 8:4. Vrtovec je bil v nadaljevanju najbolj zaslužen, da so domači pri rezultatu 12:8 ohranili štiri točke prednosti. Z blokom Radosavljevića so Primorci povedli 15:11, ko je prvič v drugem nizu s polminutnim odmorom reagiral gostujoči trener Mišin. Z blokom Bohareva nad Peterlinom so domači povedli 19:14. Vodstvo domačih je zadostovalo za mirno končnico drugega niza. Z uspešnim napadom mladega domačega sprejemalca Jeklina so Kanalci izkoristili prvo zaključno in povedli 2:0.

V začetku tretjega niza igralci Krke nikakor niso mahali z beli zastavo. Z asom Pulka so povedli 9:10. Po napaki Čopija v napadu je sledilo izenačenje rezultata na 11:11. Po uspešnem bloku gostujočega blokerja Koncilije so Novomeščani povedli 13:15. Po zaslugi uspešnih napadov domačega sprejemalca Radosavljevića je sledilo izenačenje na 17:17. Pri rezultatu 19:19 je gostujoči trener Mišin izkoristil že drugi polminutni odmor v tretjem nizu. V končnici niza so gostje naredili manj napak in Kanalce pustili na 20 točki.

V četrtem nizu so gostje z asom Čopija povedli 3:5. Z blokom Karnela nad Peterlinom so Kanalci izenačili rezultat na 5:5. Domači korektor Vrtovec je bil najbolj zaslužen za ponovno vodstvo Kanalcev 12:10. Borbeni gostje so po uspešnem napadu Peterlina rezultat prvo ponovno izenačili na 13:13 in nato povedli 14:16. Pri rezultatu 14:17 je pri Kanalcih v igro na mesto Karnela vstopil podajalec Jereb. V končnici niza so gostje povedli 20:22. Po uspešnem napadu Vrtovca je domačim odbojkarjem uspelo izenačenje rezultata na 23:23. Gostujoči korektor Pulko je z zvitim napadalnim udarcem gostom priboril odločilni skrajšani niz.

V odločilnem petem nizu so gostje iz Novega mesta povedli 1:3, vendar so domači po napaki Lavriča rezultat izenačili na 3:3. Sledil je nov pobeg gostov na 4:6. Ekipi sta zamenjali igralna polja pri rezultatu 5:8. Z blokom Bohareva so Kanalci znižali zaostanek prvo na 7:9 in nato po napaki Hafnerja še na 10:11. Sledila je uspešna serija začetnih udarcev Radosavljevića in vodstvo Kanalcev 12:11. Ekipi sta bili ponovno izenačeni pri rezultatu 14:14. Po napaki Peterlina v napadu so 2 točki le ostali v Kanalu.

(vir: OZS/Salonit Anhovo)

Odbojkarje Krke v nedeljo 13. marca čaka še zadnja tekma rednega dela letošnje sezone. V domači dvorani se bodo ob 20. uri pomerili s Calcit Volleyem. Vabljeni!