Odbojkarji Krke so danes odigrali zaostalo tekmo 7. kroga 1.B odbojkarske lige. Na gostovanju v Šempetru so s 3:0 (22, 15, 15) ugnali domačo ekipo SIPa. V dresu Krke je bil najučinkovitejši kapetan Kosmina (13 točk), sledila sta Pulko (11) in Lavrič (9, 4 z blokom). Za domače je 9 točk zbral Špes Podbregar. Krka bo v soboto gostovala v Brezovici.

1.B DOL, 7. krog
SIP Šempeter – Krka
0 – 3 (-22, -15, -15)

Šempeter, 23. 11. 2022. Sodnika: Markelj Blaž, Zajec Rok. Obiskovalcev: 35.
SIP Šempeter: Planinšek 2, Cestnik 1, Grajžl, Markovič 4, Majer (L), Špes Podbregar 9, Boroja, Novak 2, Hribernik (L), Hirci 7, Sternad, Hankić 4, Mrak. Trener: Simon Božič.
Krka: Hafner, Erpič, Kosmina 13, Borin (L), Kožar 2, Pulko 11, Lavrič 9, Hvala 8, Lindič 5, Pušnik 3, Hardt 3, Vidmar, Jakše (L). Trener: Jernej Rojc.

Začetek tekme so bolje bolje začeli gostje, ki so po varanem napadu Kožarja in zaključenem napadu Pušnika povedali 3:6. Gostje povišajo prednost po zaključenem napadu Pulkota 5:10. Po dveh točkah Hircija Šempetrani znižajo zaostanek 8:11. Gostujoči trener je po treh zaporednih točkah Šempetranov vzel prvi odmor 12:12. Šempetrani prvič premagajo napake Pušnika v bloku Hankića 15:14. Po zaključenem napadu Špesa Podbregarja je rezultat 18:16. Gostje izenačijo po varanem udarcu Kosmine 20:20. Domači trener po zaključenem napadu Hvale vzame prvi odmor 21:22. Po napaki v napadu Šempetranov 21:23 domači trener vzame drugi odmor. Sledil je še blok Kožarja 21:24 za prvo zaključno žogo za niz za goste.Gostujoči trener je vzel drugi odmor po napaki v bloku 22:24. Drugo zaključno žogo je realiziral Pulko z uspešnim napadom iz druge linije 22:25.

Drugi niz bolje začnejo gostje, ki so po bloku Lavriča in super domače ekipe v obrambi premagale 3:5. Sledil je as servis Kosmine in blok Hvale 3:7 za prvi odmor domačega trenerja. Gostje vodijo za šest po napaki Špesa Podbregarja v napadu 6:12. Gostje nadaljujejo razigrano v napadu in po zaključenem napadu Pulkota iz druge linije je rezultat 9:17. Šempetrani se niso uspeli več približati v prvo zaključno žogo za drugo nizko gostom pripadejo po napaki na servisu Sternada 15:24. Gostje realizirajo drugo zaključno žogo po zaključenem tempu Lavriča 15:25.

Tretji niz se začne izenačeno, na obeh straneh smo videli dva uspešna napada in po eno velikih 3:3. Po napaki v napadu Lindiča je ponovno izenačeno 6:6. Šempetrani so ob as servisu Špesa Podbegarja dosegli 9:8. Sledile so štiri točke gostov in sicer tri hude Šempetranov in zaključen napad Pulkota 9:12 za prvi odmor domačega trenerja. Domači trener vzame drugi odmor po dveh zaključenih napadih preko tempa Lavriča 10:15.Po dveh blokih Hvale in Lavriča je rezultat 11:19. Šempetrani se niso več približali v prvo zaključno žogo, tako da so gostje realizirali po uspešnem bloku 15:25 za novo zmago Krke.

(vir: SIP Šempeter/OZS)