Sinoči sta se v ŠD Marof pomerili Krka in Panvita Pomgrad. Po podaljšani igri je zmaga za las pripadla gostom z rezultatom 2:3 (-18, 17, -17, 24, -14). Brulec in Turk po 22 točk.

Krka – Panvita Pomgrad
2:3 (18:25, 25:17, 17:25, 26:24, 14:16)

Krka: Brulec 22, Ožbalt, Erpič 3, Vrhovšek, Kosmina 15, Zalar, Kastrevec, Vesel, Smrke, Pucelj 2, Bregar 12, Lindič, Klobčar, Turk 22.
Panvita Pomgrad: Ajlec, Pavlović 5, Pelemiš 24, Detela 12, Vrabl, Fridrih, Miličević, Flisar 13, Bogožalec 19, Grabar, Drvarič 3.

Krkaši so po sredini zmagi nad Šoštanjem in dnevu počitka odigrali že četrto letošnjo tekmo z ekipo Panvite. Tudi tokrat so, podobno kot v sredo, prikazali lepo igro. Po slabšem uvodu v tekmo, ko je prvi niz brez večjih težav romal v roke gostov, so se pobrali in v drugem nizu vzeli stvari v svoje roke.

Valentin Turk na sprejemu

Nato je se je pojavil padec v igri in gosti so povedli z 1:2. Novomeščani pa vendarle niso rekli zadnje. Borili so se za vsako žogo in si v napeti končnici niza priigrali še peti niz. Tudi ta je bil prava poslastica za glasno publiko, ki je vsako akcijo pospremila z navijanjem. Na koncu je z dvemi točkami razlike zmaga za las odšla v Mursko Soboto.

Ne glede na to je bil z igro svojih igralcev zadovoljen trener domačih. Malo je zmanjkalo za več, toda tudi ena ukradena točka eni izmed štirih najboljših ekip v ligi je bila po videnem sinoči lep uspeh.

Preberete si lahko tudi prispevek na spletni strani Dolenjskega Lista ter prispevek na spletni strani odbojkarske zveze.

V naslednjem, 16. krogu 1. DOL se bodo igralci Krke v soboto 6.12. 2014 podali v Maribor, kjer jih bo pričakal zadnjeuvrščeni Lunos.