V prvi tekmi novega leta so se v 13. krogu prvenstva Krkaši v gosteh pomerili z Mariborčani. Novomeščani, ki so jim v zadnjem času precej zagodle zdravstvene težave, so se gostiteljem dobro zoperstavili. Tekmo so odlično odprli z dobljenim nizom, v končnici drugega niza pa je le malo zmanjkalo za novo točko, a Štajerci so uspeli poskrbeti za preobrat in zmago s 3:1. V dresu Merkurja sta bila najbolj razpoložena Ikhbayri (20 točk) in Bračko (18), v dressu Krke pa je bil najboljši Peterlin (22). Krka bo v soboto ob 20h v Marofu gostila ACH Volley.

Sportklub prva odbojkarska liga, 13. krog
Merkur Maribor – Krka
3:1 (-21, 23, 20, 20)

Merkur Maribor: Cafuta 1, Adžović S., Kovačević, Pavlovič 4, Bračko 18, Donik 7, Adžović A. 3, Planinšič, Kržič 2, Ikhbayri 20, Kovačič, Gergye 11, Košenina (L), Herman (L). Trener: Sebastijan Škorc
Krka: Hafner, Čopi, Erpič, Travnik 12, Pulko 12, Lavrič 10, Peterlin 22, Hvala, Lindič 5, Renko, Koncilja, Jaklič, Ožbalt (L), Borin (L). Trener: Tomislav Mišin

Uvod v srečanje se je začel z obeh strani dokaj izenačeno kjer si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti (3:3). Nadaljevanje niza je postregel z dobro igro. Predvsem gostov, ki so uspešno ustavljali napade domačih ter poravnali izid na 10:10. Pri prednosti za točko in manjšem nesporazumu pri organizaciji napada je prvi po odmoru posegel Sebastijan Škorc (15:16). Po odmoru domačih, ki niso uspeli izboljšati svoje igre in po odličnih obrambah gostov, so povedli s 3 točkami prednosti (19:22). Gostje iz Novega mesta so niz zanesljivo osvojili z 21:25.

V drugi niz so bolje vstopili domači, ki so povedli s 5:3, vendar pa so gostje izid poravnali na deveti točki. Ob prvem vodstvu Krke v drugem nizu (11:10) je Sebastijan Škorc posegel po odmoru. Domačim igra tudi po odmoru ni stekla, ob zaostanku za tri točke (17:14) je domači strateg v igro poslal Adija Adžovića in Rolanda Gergyeja.  Napaka na domači klopi, ki je pomenila rdeč karton za zavlačevanje je potek niza spremenilo, saj sta ekipi v končnico niza vstopili poravnani na dvajseti točki. V njej so Mariborčani ohranili mirne živce ter niz osvojili s 25:23.

V tretjem in četrtem nizu so bili gostitelji za razred boljši nasprotnik, tudi na račun manjka podajalca v novomeški vrsti. V začetku tretjega niza se je namreč poškodoval Svit Hafner, in ob dejstvu, da so Krkaši v Maribor pripotovali brez drugega podajalca (manjkal je oboleli Nejc Kožar), je odgovornost organizatorja igre prevzel Žiga Čopi. Čopi, se je na mestu podajalca sicer solidno znašel, tudi navdušil z enoročno podajo, a Krkaši realnih možnosti za preobrat več niso imeli. Hafnerju in Kožarju želimo hitro okrevanje.

Adi Adžović, igralec Merkur Maribora: »Bila je napeta tekma. Tako kot že nič koliko krat smo tekmo spet odprli slabo in posledično izgubili prvi niz. Nato smo začeli igrat, bolje smo zaigrali v vseh elementih igre ter se na koncu veselili zmage.«

(vir: OK Maribor/OZS)

Odbojkarji Krke bodo v soboto ob 20. uri v ŠD Marof gostili ACH Volley. Vabljeni!