Mladinci Krke so si po dodatnem turnirju zagotovili mesto  na zaključnem turnirju najboljših osmih ekip – F8.

V soboto, 7. 5. 2022, je ekipa Krke potovala v Kanal ob Soči, kjer se je v ¼ finalu pomerila v tretji tekmi dnevnega razporeda. Za mladinsko ekipo Krke so nastopili: Matevž Hvala, Nejc Kožar, Jure Vidmar, Luc Nahtigal Hočevar, Jaka Golob, Nik Strah Tratar, Jaka Radoš, Gabrijel Laknar in Jan Udovič, v nedeljo se jim je pridružil še Erazem Jakše.

Rezultati:

Prva tekma ¼ finala: Salonit Anhovo : Fužinar SijMetalRavne, 2:0 (25:23, 25:18)
Druga tekma ¼ finala: Merkur Maribor : SIP Šempeter, 2:0 (25:22, 25:8)
Četrta tekma ¼ finala: Panvita Pomgrad : Calcit Volley, 2:1 (25:20, 24:26, 15:12)

Tretja tekma ¼ finala: Črnuče ACH I : Krka 2:1 (21:25, 25:20, 15:13)

Na začetku tretje ¼ finalne tekem sta bili ekipi praktično izenačeni vse do rezultata 12:12. Sledile so napake na strani Ljubljančanov in vodstvo Dolenjcev 13:16. Pri rezultatu 17:21 je trener Črnuč Ferme izkoristil še drugi polminutni odmor. Time out ni odobril sadov in Krka je v prvem nizu slavila z rezultatom 21:25. Odbojkarji Krke so tudi v začetku drugega niza nadaljevali s lepo odbojko in povedli 7:9. Sledilo je obdobje boljše igre mladincev iz Črnuč in vodstvo le-teh 15:10. Ljubljančani so si zagotovili dovolj veliko prednost za mirno končnico in izenačenje rezultata na 1:1 v nizih. V skrajšanem tretjem nizu so Ljubljančani s dvema zaporednima asoma Prevorčnika rezultat izenačili na 4:4. Ekipi sta bili izenačeni tudi pri rezultatu 9:9. Končnico tretjega skrajšanega niza so bolje odigrali igralci iz Črnuč in slavili z rezultatom 15:13.

Črnuče so v rednem delu mladinske lige osvojile 1. mesto, Krka pa se je na zaključni turnir uvrstila na dodatnem turnirju za dopolnitev turnirja F8. Po prikazani igri bi si zaslužili nastop v polfinalu tudi igralci Krke, ki jim je na koncu za trenutek ušla koncentracija in Črnuče so bile v končnici odločilnega niza srečnejše.

Nedelja, 8. 5. 2022

Rezultati turnirja za 5. mesto

Prva tekma ½ finala za 5. mesto: Calcit Volley : Krka, 2:1 (25:23,18:25,15:8)

Po sobotnem porazu proti Črnučam, so se igralci Krke uvrstili na turnir od 5. do 8. mesta, ki ga je organiziral Calcit Kamnik, ki je v ¼ finalu izgubil proti Panviti Pomgrad iz Murske sobote. Prav Calcit je bil nasprotnik Krke v prvem ½ finalu za 5. mesto. Calcit Volley je bila objektivno močnejša ekipa, ki pa ji ekipa Krke ni dala dihati in jih z disciplinirano in borbeno igro prisilila, da je zmagovalca odločil 3. niz, v katerem so bili vendarle boljši domačini iz Kamnika.

Druga tekma ½ finala za 5. mesto FužinarSijMetalRavne : SIP Šempeter, 0:2 (22:25, 21:25)

Tekam za 5. mesto: Calcit Volley : SIP Šempeter, 1:2 (26:24, 18:25, 11:15)

Tekma za 7. mesto: FužinarSijMetalRavne Krka, 2:0 (25:15, 25:14)

V zadnji tekmi je Krka naredila veliko več napak in uspela kontrolirati tekme tako uspešno kot je to storila v prejšnjih tekmah in Fužinar ni imel pretežkega dela v zadnji tekmi sezone. Poznala se je utrujenost in pomanjkanje svežine v zaključkih akcij, kjer je bilo storjenih preveč napak.

Vseeno so mladinci Krke pustili dober vtis na zadnjih štirih tekmah v sezoni, kar so opazili tudi trenerji nasprotnih ekip in ekipo Krke pohvalili za nastop.

Turnir za državnega prvaka

Naslov državnega prvaka je na turnirju v Kanalu osvojil Merkur Maribor, ki je v finalu s 3:0 (25:15, 25:13, 25:16) premagal Panvito Pomgrad, tretje mesto pa so po zmagi nad Črnučani z 2:0 (25:18, 25:15) osvojili odbojkarji Salonit Anhova. V polfinalu so Mariborčani Kanalce premagali z 2:0 (25:23, 25:23), Sobočani pa Črnučane prav tako z 2:0 (25:23, 30:28).