Odbojkarji Krke so sinoči gostovali v Kostanjevici na Krki, kjer so v tekmi 16. kroga 1.B DOL proti domači ekipi Athosa po skromnem uvodnem nizu zabeležili novo prepričljivo zmago s 3:1. V dresu Krke sta bila najbolj razpoložena Kosmina in Pulko, vsak po 18 točk, 12 točk je pristavil še Erpič, v dresu Athosa pa je 12 točk zbral Martin Štefanič.

1.B DOL, 16. krog
Athos Kostanjevica – Krka
1:3 (22, -16, -21, -21)

Kostanjevica na Krki, 28. januar 2023. Sodnika: Vojislav Todorovič, Čoloman Belmina.
Athos Kostanjevica: Lajkovič 5, Vidic 7, Štefanič M. 12, Gašpar 10, Božič 10, Jakše, Pucelj 8, Košir (L), Mohar (L).
Krka: Hafner, Erpič 12, Kosmina 18, Borin (L), Kožar 4, Pulko 18, Hvala, Lindič 5, Pušnik 9, Hardt, Vidmar. Trener: Jernej Rojc.

V prvem nizu so domači odbojkarji Kostanjevice zaigrali popolnoma sproščeno, kar se je odražalo na rezultatu. Odbojkarje Krke so ujeli na t.i. levi nogi in uvodni niz presenetljivo zmagali (25:22).

Sledil je odziv favoriziranih novomeščanov, ki skozi celoten drugi niz imeli pobudo ter ga zasluženo osvojili na 16. točki. Kostanjeviški odbojkarji so tudi v tretjem in četrtem nizu držali stik z nasprotnikom in bili enakovreden nasprotnik. Vseeno pa so bili v končnici tretje in četrtega bolj zbrani odbojkarji Krke in zabeležili še 16. zaporedno zmago v prvenstvu.

(vir: OZS/Athos)

Naslednjo tekmo bodo odbojkarji Krke odigrali prihodnjo soboto 4. februarja ob 19. uri v domači dvorani Marof proti ekipi Črnuče II.